Tekken Oyun Çeşitleri Nelerdir?

tekken oyun cesitleri nelerdir

Dövüş oyunları oynamaktan zevk alan oyuncuların, tercih edebileceği oyunların başında Tekken geliyor. Tekken gerek grafikleri gerekse oyun motoru bakımından, diğer dövüş oyunlarını geride bırakarak oyunculara kaliteli bir oyun keyfi sunuyor. Tekken oynamak isteyen oyuncuların, bilgisayar üzerinden oyuna erişmek için Steam üzerinden indirmeleri gerekirken, PlayStation ve Xbox gibi oyun konsolu platformlarından oynayacak oyuncular ise konsolun online mağazası üzerinden oyuna erişebiliyor. Peki, Tekken oyun çeşitleri nelerdir ve oyunun farklı sürümleri oyunculara ne gibi avantajlar sunuyor?

Tekken Oyun Çeşitleri

Tekken serisinin son çıkan oyunu Tekken 7 ile birlikte dövüş oyunları için büyük bir adım atıldı. Tekken 7 oyun motoru ve grafiklerde yapılan gelişmeler ile birlikte kalite olarak diğer dövüş oyunlarını gerisinde bırakıyor. Tekken’in daha eski sürümlerinden farklı olarak Tekken 7 oyunu sadece PlayStation ve Xbox gibi oyun konsolları için çıkmak yerine bilgisayar için de yeniden düzenlenerek piyasaya çıkarıldı. Böylece Tekken 7 oynamak isteyen oyuncular, oyunu Steam üzerinden bilgisayarlarına indirerek Tekken keyfini yaşayabiliyor. Steam üzerinden sadece oyunun kendisi değil, bununla birlikte farklı zamanlarda piyasaya çıkan Tekken 7’nin ek içerik paketleri de satın alınabiliyor. Böylece oyuncular Tekken 7’ye sonradan katılan karakterlere ve ek hikaye modlarına da bu paketleri satın alarak erişebiliyor.

tekken oyun cesitleri nelerdir
tekken oyun cesitleri nelerdir

Tekken oyun çeşitleri arasına 2018 yılında katılan Tekken 7’den daha eski oyun versiyonlarını oynamak isteyen oyuncuların ise oynadıkları işletim sistemine göre farklı seçenekleri bulunuyor. Tekken 6 ve daha eski sürümler, sadece PlayStation ve Xbox oyun konsolları için çıkarılan oyunlar olduğu için oyuncuların bu oyun çeşitlerini bilgisayardan oynamak için çeşitli emülatörler kullanması gerekiyor. Bilgisayarınızın işletim sistemini yavaşlatmayacak PlayStation emülatörünün kurulumunu yaptıktan sonra internet üzerinden Tekken 6 ve daha eski sürümleri bilgisayarınıza yükleyerek bu oyunlara da erişmeniz mümkün. Bu oyunlari yada online olarak Hepsibahis üzerinden oynayabilirsiniz. Tekken 7’den daha eski Tekken versiyonlarını PlayStation ve Xbox gibi oyun konsolları üzerinden oynamak isteyen oyuncuların ise tek yapması gereken oyunu kendi oyun konsolunun market uygulamasına giriş yaparak erişime açmak ve konsola indirmek. Bilgisayar üzerinden emülatör ile Tekken 6 ve daha eski sürümdeki Tekken oyunlarını oynamak isteyen oyuncuların çeşitli oyun modlarına ve çevrimiçi karşılaşmalara katılabilmek için de oyun içerisindeki ek paketlerden bazılarını internet üzerinden indirmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir