Dövüş Oyunları Nelerdir? Nasıl Oynanır?

dovus oyunlari nelerdir

Dövüş Oyunları Nelerdir?

Son zamanlarda bütün dünya COVID-19 virüsünden dolayı evine kapanmış durumdadır. Bu süreçte insanlar Betboo gibi sitelerde bahis ve sanal spor oyunlarını oynamaktadır. Bizlere düşen görev ise izolasyona katılıp dışarıya çıkmamak ve güvende kalmaktadır. Bu süre zarfında çeşitli hobiler kazanabilir, dil geliştirebilir ya da konsol oyunları oynayabiliriz. Ailenizle beraber oynayabileceğiniz oyunlar arasında dövüş oyunları, futbol oyunlarından sonra en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Önerilecek birçok dövüş oyunları mevcut. İster bu oyunları hikâye modunda oynayabilir ve tek başınıza film sahnelerini izleyerek karşınıza çıkan rakipleri tek tek devirebilirsiniz. İsterseniz de ailenizle beraber çoklu oyuncu modunda onlarca savaşçı arasında favorinizi seçerek birbirinizle oynayabilirsiniz. Eğlenceli olduğu kadar stres atabileceğiniz dövüş oyunlarında görsel kalitesi çok önemlidir. Peki, en çok tercih edilen dövüş oyunları nelerdir diye merak ediyorsanız listeye göz atalım.

  • Tekken
  • Street Fighter
  • Mortal Kombat
  • Ultimate Marvel vs Capcom

Şeklinde en çok önerilen ve oynanan dövüş oyunları listemizde mevcuttur. Daha birçok dövüş oyunlarını bulabilirsiniz. Ancak hem görsel hem de hikâye bakımından en çok sevilen Tekken 7 diyebiliriz.

dovus oyunlari nelerdir
dovus oyunlari nelerdir

Tekken

1994 tarihinde çıkan ve atari salonlarından beri hayatımızda yer alan Tekken, milyonlarca kullanıcısına teknoloji geliştikçe kendisini de geliştirerek konsol platformuna da atım atmıştır. Birçok serisi ile günümüze kadar en iyi görsel kalitesiyle gelmiş, birçok karakteri arasında ister multiplayer yani çoklu oyuncu ile ailenizle oynayabilirsiniz. İsterseniz hikâye modunu yalnız oynayabilirsiniz. Japonya merkezli olan Tekken oyunu Namco Bandai yapımcının sunduğu kaliteli bir oyundur. Oynamanız gereken dövüş oyunları arasında yer almaktadır. Tekken oyununu Playstation, Xbox, mobil cihazlar ve bilgisayar gibi konsol oyunlarında oynayabilirsiniz.

Mortal Kombat

1992 yılından beri hayatımızda yer alan Mortal Kombat serisi günümüze kadar en gelişmiş serisi ile gelmiştir. Görsel kalitesi ve hikâyesi ile vazgeçilmez dövüş oyunları arasında yer almaktadır. Onlarca karakter arasında istediğinizi seçerken her birisinin farklı özellikleri mevcuttur. Dövüşü kazandıktan sonra ölümcül vuruş için ayrıca özellik kullanarak yapabileceğiniz ölümcül vuruşlar yer almaktadır. En çok tercih edilen dövüş oyunları arasında yer alan Mortal Kombat oyununu ailenizle beraber eğlenerek oynayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir